//Tombalada Birden Fazla Kart Satın Alma

Tombalada Birden Fazla Kart Satın Alma

Eğer tombala oynamak istiyorsanız aşağıda kazanmanız için verdiğimiz bazı ipuçlarını bulabilirsiniz. Bazı casino oyunlarında kazanacağınız miktar kaç kişiye karşı oynadığınıza bağlı olarak değişebilir ama tombala oyununda durum bu şekilde değildir. Bu sebeple tombala oynamak istediğinizde mümkün olduğu kadar az kişiye karşı oynamaya dikkat edin. Bu size tombala oyununda kazanabilmek için en iyi şansı verecektir. Bu sebeple de hafta içleri ya da yoğun olmayan saatlerde oynamanız tavsiye olunur.

Tombalada Birden Çok Kartla Oynamak

Tombalada birden fazla kart alma size daha yüksek kazanma şansı sunar. Bazı durumlarda daha büyük ikramiyeli daha pahalı kartlar satın alabilirsiniz. Bazı durumlarda çok sayıda ucuz kart satın almaktansa az sayıda ancak büyük ikramiyeli kartları satın almak daha avantajlı olacaktır.

Tombala oyununu oynamaya başlamadan önce ikramiyeler hakkında bilgi sahibi olmak ve bu ikramiyeleri kazanabilmek için gereken şartları öğrenmek gerekir. Çünkü bazen değişik şekilde numaralar ve değişik ikramiyeler verilebilir. Tombala oyununu oynamaya başlamadan önce oyunu öğrenmeniz gerekir.

Nasıl Oynanır?

Canlı tombala oyununda fiyatları ve ikramiyeleri farklı masalar ve bu masalarda 125’er adet kart bulunur. Her çekiliş için kullanıcının istediği masadan istediği kadar tombala kart satın alma ve aynı anda farklı masalarda oynama hakkı vardır. Çekiliş başladığında o oyun için kart alımı durur ve masalardaki kartlar yenilenir. Kullanıcının bu andan sonra alacağı kartlar gelecek oyun için geçerli olacaktır.

Canlı çekiliş kurpiyerin ilk topu çekmesi ile başlayacaktır. Çıkan her top numarası kullanıcının o oyun için almış olduğu kartlar üzerinde işaretlenecektir. Kartlar üzerinde işaretlenmiş olan her satır çinko diye adlandırılır. Bir masada aynı anda birden fazla kartın da çinko yapması mümkündür. Böyle bir durum olduğu takdirde ikramiye eşit şekilde dağıtılacaktır. Masada yapılan ilk çinko 1. Çinko şeklinde adlandırılır. 1. Çinkonun yapılmasının ardından bir kartta işaretlenen iki satıra 2. Çinko, ardından işaretlenen bütün satırlara ise Tombala adı verilir. Tombalanın çıkması çekilişin bittiği anlamına gelir ve belirli bir aranın ardından yeni bir çekilişe başlanacaktır.