//Blackjack Oyununda Hile Yapabilir Miyim ?

Blackjack Oyununda Hile Yapabilir Miyim ?

Oyun hileleri için kullanılabilecek olan çeşitli biçimlerde pek çok taktik bulunmaktadır. Blackjack kağıt oyununda hile yapılması mümkün müdür konusu pek çok oyuncunun dikkatini çekmekte olan bir sorudur. Bu konuda hem kazandırmakta olan taktikler hem de bir takım hilelerin kullanılması mümkün olabilir. Öncelikle 21 oyunu dendiği zaman akla ilk gelmekte olan hile kağıt sayma hilesidir. Kağıt sayma hilesi içinde oyuncuya ve diğer oyunculara verilmiş olan kartlar içinden kalmış olan ihtimallerin değerlendirilmesi sureti ile oyuna dair fikir yürütülmesi gerekmektedir. Çünkü matematiksel açıdan oranlar bellidir. Ayrıca canlı bir biçimde oynanmakta olan oyunlarda kağıt kıvırma da kullanılmakta olan taktiklerden bir tanesidir. Dağıtıcı ile anlaşmak sureti ile de kağıt dağıtım biçiminin etkilenmesi mümkün olabilir. Fakat bu da riskli olacaktır. Çünkü anlaşmanın ardından oyun içinde durumun gerçekleşmemesi mümkün olabilir.

Online Blackjack Oynamak

Blackjack hileleri diğer şans oyunlarından farklıdır. Çünkü matematiksel açıdan bir takım oranlar değerlendirilmektedir ve matematiksel hesap yapılması sureti ile oyun içerisinde sayılar hesaplanmaktadır. Blackjack kağıt oyunu nasıl oynanır konusuna ise açıklık getirmek gerekir ise öncelikle oyuncuya verilmiş olan kağıtların 21’ i geçmeksizin ancak bu sayıya en yakın olabilecek biçimde sayı toplanması gerekmektedir. Ayrıca bir takım zorunlu olan durumların da oyun içerisinde gerçekleşmeleri mümkün olabilir. Örnek olarak kasa elinde bulunmakta olan kağıt 17 ya da daha üzerinde ise stand yani dur demesi gerekmektedir ya da  ve de altında bulunmakta ise hit yani ver demesi ve de kağıt istemesi gerekmektedir. Bu durumlar kasa için geçerli olmakta olan durumlardır.

Blackjack’te Kazandıran Taktikler

İlk önce Blackjack hilesi ve de terimlerini öğrenmek önemlidir. Blackjack kağıt oyununun kurallarını ve de terimlerini öğrenmenin ardından ise Blackjack kağıt oyununda kazandırmakta olan taktiklere geçmek mantıklı olacaktır. Değişik biçimlerde kullanımda bulunmakta olan ve de değişik mantıklar aracılığı ile çalışmakta olan stratejiler bulunmaktadır. Martingale sistemi, Paroli sistemi, Labouchere sistemi ve de son olarak da Parlay sistemi kullanılabilecek olan ve de kazandıran taktiklerden bazılarıdır.